НС/кримінал  |  11.01.20  |  субота
 

Катували й ґвалтували: стали відомі причини бунту в харківській колонії (відео)

За результатами оперативної перевірки 9 січня, встановлено факт застосування сили й спецзасобів до 22 засуджених із залученням групи швидкого реагування. Цих осіб було опитано.

Адміністрація виправної колонії №25 на Харківщині постійно катувала, била й ґвалтувала засуджених. Про це повідомили у Харківській правозахисній групі з посиланням на заяви самих потерпілих.

«Люди зізнавалися, що адміністрація закладу через добровільних помічників вимагає у засуджених гроші»,

– йдеться у заяві правозахисників.

За словами засуджених, наглядачі як покарання ґвалтують резиновою дубинкою, засовують папір у задній прохід і підпалюють його. Один з засуджених розповів про події ночі, коли адміністрація придушувала бунт.

«Нас у три години ночі у трусах виволокли, кинули у штабі на першому поверсі і змусили повзти на животі до другого поверху. Деякі хлопців змусили повзти у наручниках. У мене навіть коліна стерті. Попереджали, аби я нічого не розповідав, що мені буде кінець»,

– сказав чоловік.

Водночас омбудсмен Лариса Денисова написала у Facebook, що моніторингова група вже вивчає обставини, причини та умови, що призвели до конфлікту. За результатами оперативної перевірки 9 січня, встановлено факт застосування сили і спецзасобів до 22 засуджених із залученням групи швидкого реагування. Цих осіб було опитано. Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Олексіївській виправній колонії №25 міста Харкова засуджені готували бунт із залученням криміналітету з волі. У зв'язку з цим у колонії було введено режим особливих умов. Оперативну обстановку у виправній колонії тюремники оцінювали, як задовільну та керовану адміністрацією.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах