НС/кримінал  |  25.03.19  |  понеділок
 

Катастрофа під Смоленськом: експерти виявили сліди тротилу

У британській лабораторії підтвердили наявність вибухових матеріалів у більшості з 200 зразків.

Експерти Forensic Explosives Laboratory (FEL) виявили на уламках розбитого 10 квітня 2010 року у Смоленську Ту-154М екс-президента Лєха Качинського сліди тротилу. Про це повідомляє Gazeta Polska Codziennie.

За словами голови канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхала Дворчика, остаточні висновки будуть зроблені лише після отримання результатів аналізу ще з двох лабораторій - в Італії та Північній Ірландії.

Видання нагадало про висновки комісії Антонія Мацеревича, яка дала конкретні докази того, що Ту-154М з 96-ми людьми на борту було зруйновано в результаті вибуху. Про це свідчать пошкодження після вибуху на лівому крилі та його фрагментах. Результати були підтверджені експериментально.

У лютому 2018 року смоленський підкомітет встановив, що основною причиною пошкодження літака був вибух баластового танка кессона. Відтак, члени комісії повідомили, що причиною катастрофи стала серія вибухів у повітрі, ще до зіткнення Ту-154М зі землею.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився президентський літак. Тоді загинули всі 96 осіб, які перебували на борту, у тому числі президент Польщі Лех Качинський і члени офіційної делегації, що прямували в Катинь для участі в пам'ятних заходах Катинського розстрілу.

Згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною авіакатастрофи стали неправильні дії екіпажу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах