НС/кримінал  |  16.07.18  |  понеділок
 

Генпрокуратура викрила медцентр, що продавав дітей за кордон

Сьогодні, 16 липня, Генеральна прокуратура України оголосила підозру одному медичному центру в тому, що там торгували дітьми.

Про це на свєму брифінгу заявив Генпрокурор України Юрій Луценко. 

Згідно з розслідуванням прокуратури, ще в 2010 році в Україні молдавани заснували медичний центр "Біотехком", який спеціалізувався на послугах репродуктивної медицини. Їхній клієнт - італійська родина, яка в 2011 році подала заявку на сурогатне материнство. При цьому, медичному закладу не було надано біоматеріали майбутніх батьків, тобто фактично зачаття відбувалося без їхньої участі. Таким чином, передачу цього немовляти до нової сім'ї можна кваліфікувати прямо як продаж дітей.

Луценко заявив, що італійці використовували підроблені документи медцентру, щоб зареєструватися батьками дитини, а потім відвезли немовлят за кордон, заплативши за послуги 32 тисячі євро "Біотехкому" і 6 тисяч матері свого чада. Зараз їх судять на батьківщині за італійськими законами.

Найстрашніше, що, за словами Генпрокурора, таких випадків по країні зафіксовано тисячі. Також він заявив, що деякі депутати стали на захист "Біотехкома". Він вважає, що проблема торгівлі дітьми в Україні з'явилася після того, як в Індії заборонили комерційне сурогатне материнство.

У Генпрокуратурі нагадали, що при зачатті повинні в обов'язковому порядку бути використані біоматеріали нових батьків, інакше угода фактично вважається продажем дитини.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах