НС/кримінал  |  29.10.20  |  четвер
 

До Офісу генпрокурора подали заяву щодо рішення КСУ

Про це повідомив юридичний радник Максим Костецький в Facebook у четвер, 29 жовтня.

Народний депутат Ярослав Юрчишин подав заяву до Офісу Генерального прокурора про вчинення суддями Конституційного Суду України кримінального злочину.

За його словами, своїм рішенням судді КСУ «вийшли за рамки своїх конституційних повноважень, перебравши на себе функції законодавчої і виконавчої влади, а також визнавши неконституційними положення, яких навіть не було в поданні».

Як зазначив Костецький, це рішення порушує конституційно визначені принципи КСУ: верховенства права та обґрунтованості ухвалення ним рішень.

Йдеться про позбавлення права НАПК мати доступ до реєстрів, а також скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

«Це все дає підстави говорити про наявність в діях суддів КСУ ознак кримінального злочину, передбаченого частиною першою ст. 109 КК — дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади»,

- заявив експерт.

Нагадаємо, судді КСУ 27 ​​жовтня на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

У НАБУ заявили, що через рішення КСУ доведеться закрити понад сотні проваджень.

Сьогодні, 29 жовтня, президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО через рішення КСУ.

А в ЄС заявили, що вважають рішення КСУ підставою для припинення безвізу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах