НС/кримінал  |  26.12.17  |  вівторок
 

Суд Австрії призупинив екстрадицію Фірташа у США

Це пов'язано з рішенням Верховного суду Австрії провести розгляд апеляції олігарха з проханням визнати помилковим вердикт, яким Апеляційний суд Австрії дозволив його екстрадицію.

Про це йдеться у заяві Ленні Дж.Девіса, адвоката Дмитра Фірташа.

"Верховний суд постановив призупинити екстрадицію пана Фірташа до розгляду його звернення",

- зазначив він.

За словами Девіса, сам розгляд справи Верховний суд Австрії також призупинив до моменту винесення судом Євросоюзу попереднього рішення щодо можливості застосування Хартії ЄС з прав людини до апеляції проти екстрадиції бізнесмена.

Адвокат також повідомив про те, що коаліція з правозахисних груп відкликала скаргу, в якій містилося прохання до США про включення Фірташа у перелік санкцій, згідно з Глобальним актом Магнітського. При цьому Девіс послався на публікацію газети The Hill від 21 грудня.

Нагадаємо, 21 лютого цього року Вищий земельний суд Відня задовольнив позов прокуратури Австрії на попереднє рішення суду цієї країни про відмову в екстрадиції олігарха Фірташа у Сполучені Штати.

Дмитра Фірташа було затримано в Австрії на запит американських слідчиху березні 2014 року. Однак його звільнили під заставу у 125 млн євро.

Влада США звинувачує олігарха у дачі хабара у 18,5 млн доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії в обхід конкурсу. Фірташеві загрожує покарання ув'язненням на строк до 50 років з конфіскацією всіх активів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах