НС/кримінал  |  22.08.17  |  вівторок
 

ГПУ обшукує підприємства олігарха Фірташа

Генпрокуратура спільно з Нацполіцією викрила незаконну схему щодо розкрадання коштів та ухилення від сплати податків компаніями "GROUP DF" шляхом використання страхового ринку.

Про це йдеться на сайті ГПУ.

Зазначається, що протягом 2015-2017 років членами ПРАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", ТОВ "Міжріченський ГЗК", ПРАТ "Юкреніан Кемікал Продактс", ПАТ "Рівнеазот", ДП "Хімік", ПАТ "Азот" та іншими, що входять до бізнес-групи "Group DF" українського мільярдера Дмитра Фірташа, організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній.

"З метою виводу коштів у тіньовий сектор економіки, між вищезазначеними підприємствами та страховими компаніями ПРАТ "СК "Саламандра-Україна", ПРАТ "СК "Дім страхування" укладено договори, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески",

- сказано в повідомленні.

Відповідно страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії, з подальшим виведенням готівки через банківські установи. Гроші, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки.

За фактами фіктивного підприємництва, а також незаконних фінансових операцій з метою легалізації коштів в особливо великому розмірі за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України проводиться досудове розслідування.

В офісних приміщеннях та місцях проживання осіб, які причетні до вчинення злочину, правоохоронці здійснюють санкціоновані обшуки.

Винним особам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах