НС/кримінал  |  31.10.17  |  вівторок
 

НАБУ проводить обшуки у сина Авакова

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить обшуки у Олександра Авакова, сина міністра внутрішніх справ країни Арсена Авакова.

Про це "Українській правді" повідомили два незалежних джерела.

За даними співрозмовників видання, обшуки проходять в рамках розслідування щодо рюкзаків, які МВС закупило в кінці 2014 - на початку 2015 року. Нагадаємо, що в лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйона гривень (2,9 тис. за 1 шт) і ПП "Плігачов" на 1 тис рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень (2,1 тис. за 1 шт).

У червні 2015 року відбувся журналістське розслідування про те, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Арсену Авакову.

Кримінальне провадження було відкрито Генпрокуратурою в липні 2015 року, тодішній генпрокурор Шокін передав його військовій прокуратурі, а в квітні 2016 року ГПУ передала справу Національному антикорупційному бюро. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи МВС за попередньою змовою з суб'єктами господарської діяльності вчинили розтрату ввіреного їм майна під час закупівлі 6 тисяч рюкзаків для потреб бійців в зоні АТО.

У лютому з'явилося відео з прихованої камери, на якому син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, ймовірно, домовлявся з екс-заступником глави МВС Сергієм Чеботарем про постачання рюкзаків для підрозділів міністерства.

Раніше повідомлялося, що фірма-постачальник тактичних рюкзаків для МВС пов'язана з харків'янином Володимиром Литвином, який є другом сина міністра МВС Арсена Авакова.
У лютому 2017 НАБУ повідомили, що ця справа перебуває на завершальній стадії розслідування.

ДОПОВНЕНО

НАБУ офіційно підтвердило обшуки в квартирі Олександра Авакова - сина міністра МВС в Харкові по вулиці Мироносицька, 22. Місцеві журналісти повідомляють, що район оточений правоохоронцями.

"У відповідь на запити ЗМІ повідомляємо, що детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП зараз здійснюють слідчі дії (обшуки) в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ України",

- повідомляє НАБУ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах