НС/кримінал  |  18.03.14  |  вівторок
 

З фасаду будинку у Львові відвалилась частина скульптури

Фрагмент скульптури під назвою "Правосуддя" обвалився на тротуар із фасаду Інституту архітектури національного університету Львівська Політехніка.

Вага зруйнованої частини скульптури складає приблизно 60 кілограм.

Фахівці дивуються, чому відвалився тільки фрагмент цього монументу, адже ще від ХІХ-го століття скульптуру не тільки не відновлювали, але навіть не оглядали.

«Ми неодноразово радили Політехнічному університету, який є балансоутримувачем приміщення, взятися за реставрацію скульптури. Тим паче, у них є кафедра реставрації архітектурних комплексів. З цього будинку насправді кілька разів вже падали фрагменти скульптур. Окрім того, тротуар тут є дуже жвавим: тут ходить як безліч студентів, так і звичайних перехожих. Може статися нещасний випадок»,

– розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець.

Наразі на монументі розміщують риштування, щоб скульптура більше не обсипалася. А вже невдовзі, коли буде відповідна погода, фахівці почнуть її обстежувати.

«Споруду потрібно рятувати, адже вона має величезне історичне значення. Алегорію “Правосуддя” ще у 19 столітті спроектував один із найвідоміших львівських скульпторів того часу Леонард Марконі. Звичайно, проблему створює те, що фасади виконані з романського цементу, який вимагає до себе дуже специфічного підходу. Я думаю, сьогоднішня подія приверне увагу чиновників та дозволить рятувати цей унікальний твір»,

– зазначив завідувач кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУЛП Микола Бевз.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах