Все  |  06.11.19  |  середа
 

Новояворівськ без опалення: люди ходять грітися у лікарню

Місто Новояворівськ (Яворівський район, Львівщина) далі потерпає без опалення: в 5 дитсадках та 5 школах мерзнуть діти. А інваліди та пенсіонери ходять грітися в лікарню.

Як передає сьогодні, 6 листопада, власкор Гал-інфо, перехожі на вулицях мешканці Новояворівська однаково клянуть і минулу, і теперішню влади.

«Ходимо грітися в коридори вдень в поліклініки, а ввечері – лікарні. Там котельню головний лікар знищити не дав, то так тепло, як в бані»,

– зокрема зазначають місцеві мешканці.

Власкор побував у некомерційному комунальному підприємстві «Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи», де особисто пересвідчився, що тут і в поліклініці, і палатах, де лежать хворі, і в коридорах тепло.

За словами завідувача травматологічним відділенням Григорія Хомича, батареї такі гарячі, що не дотулися.

«У цьому заслуга нашого головного лікаря, який свого часу відмовився переходити на централізоване опалення. Інакше, мерзли б ми, як і всі новояворівчани»,

– каже лікар-травматолог.

На запитання, як йому вдалося зберегти котельню, – головний лікар Новояворівської районної лікарні відповів коротко: «Підрахував, що в такому разі гігакалорії будуть найдешевшими в районі. І не помилився».

Коли журналіст поцікавився, а як справи полягають із теплою водою влітку, коли котельня не працює, – головний лікар пояснив, що і з цим справилися – завдяки Міжнародному проекту «Відновлювальні джерела енергії – рецепт покращення якості природного середовища на територіях Любачівського повіту (РП) та Яворівського району (Україна)». Підігріта вода завдяки цим сонячним колекторам живить пральню та харчоблок.

Зі слів медичної сестри, зараз для новояворівських медиків – одна радість, що можуть погрітися на роботі, бо вдома від холоду руки зводить.

У коментарі власкорові Гал-інфо міський голова Новояворівська Василь Муравель зазначив, що Новояворівська районна лікарня оздоровлює пацієнтів не лише з Яворовівщини, а й із Городка та Мостиськ.

«А що стосується опалювання всього Новояворівська, то гроші, щоб погасити заборгованість із зарплатні працівникам ТЕЦ вже є. Але переказати ці кошти годі, бо заблоковані рахунки підприємства. А вирішити цю проблему може лише офіційний Київ»,

– пояснює мер Новояворівська.

Нагадаємо, що в Новояворівську, як і в Новому Роздолі, що на Львівщині, зірвано опалювальний сезон через проблему із теплопостачальним підприємством, працівникам якого близько півроку не виплачують заробітну платню.

Цю проблему обговорювали, зокрема, на засіданні Львівського регіонального відділення Асоціації міст України; мер Новояворівська давав брифінг у Києві; питанням зайнялася Львівська ОДА.

Про це повідомляє galinfo.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах