Нбу  |  24.10.19  |  четвер
 

У Нацбанку вважають, що Газпром збереже транзит через Україну

За словами заступника голови НБУ Сологуба, Росія повинна буде "прокачати" через Україну мінімум 50 млрд куб. м газу в новому році

Для виконання зобов'язань перед міжнародними партнерами російська компанія Газпром має прокачати через Україну не менше 50 млрд кубометрів газу в 2020 році, заявив під час брифінгу 24 жовтня заступник голови Національного банку (НБУ) Дмитро Сологуб.

НБУ не виключає, що Росія може припинити транзит газу до Європи через Україну. Однак там вважають, що таке припинення буде тимчасовим і не позначиться на українській економіці.

"Дійсно може бути сценарій, що протягом якогось проміжку в 2020 році Росія може припинити транзит свого газу через територію України ... Ми виходимо з того, які зараз є контрактні зобов'язання у Газпрому, обсяги в сховищах газу та коли нові газопроводи ( Північний потік-2, Турецький потік - ред.) будуть введені в дію",

- сказав Сологуб.

З огляду на всі ці фактори, для того, щоб виконати свої зобов'язання, Газпрому доведеться прокачати через Україну не менше 50 млрд кубометрів газу, зазначив він.

Зараз Газпром транспортує через Україну в напрямку ЄС в середньому близько 80 млрд кубометрів газу на рік. Україна розраховує підписати новий десятирічний контракт на транзит 60 млрд кубів щорічно. Росії вигідний короткостроковий контракт, щоб виграти час для завершення будівництва Турецького потоку та Північного потоку-2. Очікується, що наступний етап тристоронніх переговорів про транзит відбудеться 28 жовтня.

Про це повідомляє ua-news.liga.net

 
 

Коментарі (1) перегляди: 732

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах