Наука та ІТ  |  23.05.18  |  середа
 

Юна винахідниця зі Львова отримала нагороди на конкурсі у США

Перемогу в міжнародному конкурсі 16-річній Соломії Леньо приніс її винахід - програма штучного інтелекту, якою зможуть користуватися кардіологи для встановлення діагнозу пацієнтам.

Роботу "Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи" учениця Львівського НВК "Школа І ступеня – гімназія" представила на Intel ISEF - одному з найпрестижніших у США міжнародних конкурсів для юних винахідників (від 13 років до 18 років).

"Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Таким чином програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні",

- розповіла про свій винахід Соломія.

Львів'янку нагородили у двох категоріях Translational Medical Science: перша нагорода - від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО, друга - від арабського короля Абдулазіз та королівського фонду Mawhiba's.

"Обидва дали мені сертифікати та грошову нагороду. Від МАН я отримала 1500 доларів, від короля – 1000 доларів. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньовідомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там",

- пояснила винахідниця.

Зазначимо, Соломія Леньо взяла участь у конкурсі у складі української команди школярів-науковців, для якої виборола дві з п'яти загалом здобутих нагород.

Враховуючи цінні поради фахівців, дівчина планує вдосконалити свій винахід, зокрема, створивши на його основі мобільний додаток, за допомогою якого швидкий аналіз електрокардіограми можна буде отримати навіть в екстремальних умовах.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...