Наука та ІТ  |  14.04.21  |  середа
 

Випускників українських шкіл звільнили від проходження ДПА

Про це сьогодні повідомили у пресслужбі Міністерство освіти й науки України у “Facebook”.

Верховна Рада підтримала закон про скасування державної підсумкової атестації для тих, хто закінчує середнє навчання в школах у 2020/2021 навчальному році. Також випускники самі можуть вибрати вид оцінювання результатів навчання: ДПА, ЗНО, або річне оцінювання. 

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Сьогодні, 13 квітня 2021 року, відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України. Рішення схвалили 298 народних депутатів.

Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на коронавірус під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Ці законодавчі зміни також підтримав президент України Володимир Зеленський і визначив як невідкладні.

Крім цього, в МОН запевнили, що основна сесія ЗНО пройде без змін з 21 травня по 15 червня.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах