Наука та ІТ  |  27.01.22  |  четвер
 

Шериф у школі: Львівщина запроваджує вихователів безпеки

У межах проєкту Міністерства внутрішніх справ “Безпечне дитинство” в одному із навчальних закладів Червонограда з’явиться спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі.

Старт пілотному проєкту на території Львівщини дали учора, уклавши чотиристоронній Меморандум про співпрацю. Меморандум про співпрацю та партнерство уклали між Головним управлінням Національної поліції України, Головним управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Департаментом освіти й науки Львівської ОДА та Червоноградською територіальною громадою. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com. 

«Проєкт є зараз неабияк актуальним. В процесі реформування освіти, важливим є створення безпечного, комфортного, здоров'язбережувального освітнього середовища. Серед учнів часто трапляються випадки різного роду негативних явищ, зросла кількість звернень батьків щодо булінгу, тому треба на початковій стадії виявляти такі процеси. І педагогам, і учням, і батькам потрібен такий спеціаліст, який би безпосередньо займався безпекою та був сполучною ланкою між різними структурами»,

- переконана начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти та науки Ірина Сислюк.

Проєкт має на меті передбачити у закладі освіти роботу такого фахівця, діяльність якого буде  спрямована на створення та підтримання належного рівня безпеки в освітньому середовищі.

«Львівська область має можливість бути однією із перших у пілотному проєкті. Діти, які навчаються в школі, матимуть свого поліцейського, який буде їм помагати. Це дозволить здобути нові знання, поділитись ними та мати більше часу для удосконалення, розвитку. Найголовніше це те, що ми спільно формуємо правове суспільство»,

- наголосив під час підписання Меморандуму керівник Нацполіції у Львівській області Олександр Шляховський.

Спеціаліст із безпеки контролюватиме правопорядок та безпеку учасників освітнього процесу, нерозривно взаємодіючи з працівниками поліції, органами місцевого самоврядування та рятувальниками.

Багатофункціональна діяльність спеціаліста передбачає виявлення та запобігання негативних ризиків серед дітей та підлітків. йдеться про протидію загрозам для життя або фізичного чи психічного здоров’я учнів: прояви булінгу, втягнення учня в протиправну діяльність, несприятливі впливи середовища, нездоровий спосіб життя тощо.

«Плануємо, що проєкт запрацює на базі Червоноградського ліцею. Коли ми створювали ліцей, де зібрали старшокласників з усього міста, були побоювання щодо булінгу, тож ми планували вводити ставку для людини, яка б займалась тим питанням. Надзвичайно тішить, що вдалось доєднатись до такого проєкту. Ми беремо на себе зобов’язання щодо ремонту відповідного приміщення, оплату праці та придбання необхідної техніки. Вірю, що цей проєкт буде дієвим та результативним»,

- розповів Червоноградський міський голова Андрій Залівський.

«Вихователь безпеки» також навчатиме дітей та підлітків заходам пожежної безпеки, правилам дорожнього руху та навичкам безпечної життєдіяльності як під час навчання, так і в побуті. Увесь процес навчання дітей буде відбуватись у тісній співпраці з поліцейськими та рятувальниками.

«Попри різні функції наших служб, маємо спільну мету – забезпечити безпеку громадян. Закладення фундаменту безпеки у школах дасть нам плідні результати, адже культура безпеки плекатиметься з юних років. Діти, які зможуть отримати нові знання, будуть передавати їх далі своїм дітям. Багато прикладів є, коли обізнані в безпекових питаннях діти, проявляють свої знання і вміння у щоденному житті, запобігають злочинам, пожежам, надзвичайним ситуаціям, знають як поводитись в тому чи іншому випадку»,

- акцентував начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області Юрій Кагітін.

Безумовною складовою та обов’язковою умовою для кандидатів на посаду такого спеціаліста стане проходження спеціального навчання на базі закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України.

«Створення безпекового середовища для дітей - один із пріоритетних напрямів діяльності Нацполіції. Приємно, що проєкт розширюється. Наразі до проєкту доєднались 15 територіальних громад, з 9 регіонів держави. Тішить, що Львівщина є серед них»,

- зазначив начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції Василь Богдан.

Про це повідомляє dailylviv

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1743

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e