Наука та ІТ  |  10.01.19  |  четвер
 

Вчені зруйнували міф "сакрального погляду Мона Лізи"

Таким чином, знаменитий "ефект Мона Лізи" можна вважати помилковим.

Про це пише видання Newsweek, посилаючись на дослідження доктора Себастьяна Лота.

Вивчення картини показало, що жінка, яка зображена на картині да Вінчі, не дивиться "в камеру", тому її погляд не може бути направлений під будь-яким кутом на глядача, як стверджують багато відвідувачів.

Вчені пояснюють, що сам ефект не заперечують, проте у випадку з Мона Лізою все злегка перебільшено. Вона просто фізично не може "дивитися" на глядача в будь-якій точці залу, оскільки насправді Джоконда дивиться вправо.

Дослідники з Білефельдського університету в Німеччині збільшили зображення картини Да Вінчі від 30% до 70% з кроком в 10% і показали 15 варіацій збільшеної Мона Лізи 24 добровольцям. За словами учасників експерименту, вона дивиться вправо під кутом 15.4 градуса, так що відчути на собі сакральний погляд жінки з відомої картини можна лише нахилившись самому

"Очевидно, що термін" ефект Мони Лізи "неправильний. Він ілюструє сильне бажання бути об'єктом чужих поглядів, бути в центрі чиєїсь уваги, навіть якщо ви зовсім не знаєте цю людину",

- сказав співавтор дослідження доктор Гернот Хорстманн з кафедри психології, який спеціалізується на питаннях уваги.

Нагадаємо, що Джоконда була хворою. Вчені розкрили таємницю посмішки Мони Лізи. На їхню думку, героїня картини "Джоконда" Леонардо да Вінчі усміхається, тому що хвора.

 

ТЕМАТИЧНІ НОВИНИ

06.09 Джоконда була хворою
 
 

Коментарі (1) перегляди: 620

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах