Наука та ІТ  |  25.05.18  |  п'ятниця
 

Вчені знайшли ефективний спосіб боротьби із курінням

Група дослідників під керівництвом Скотта Халперна з університету Пенсільванії з'ясувала, що найкращий спосіб кинути курити - грошове заохочення відмови від шкідливої звички.

Стаття про це опублікована в журналі New England Journal of Medicine.

У дослідженні брали участь близько 6 тисяч курців, що проходили оздоровчі програми. Добровольців розділили на кілька груп відповідно до методів, які повинні були допомогти їм покинути звичку.

Першій групі надавали інформацію про переваги ЗСЖ, другій запропонували фармацевтичні препарати і нікотинові пластирі, третій дали електронні сигарети. Четвертій і п'ятій групи, які також використовували нікотинові пластирі або інші методи, додатково давали 600 доларів, яких учасники могли позбутися, якщо протягом 6-ти місяців вони не будуть утримуватися.

Виявилося, що в групах, в яких учасникам пропонували звичайну допомогу, курити кинули тільки 0,1%. Для інших груп ці показники варіювалися від 0,5% до 3%, а найкращий результат показали учасники, які одержували гроші.

Втім, деякі фахівці виступили з критикою результатів дослідження, вказуючи, що експериментатори не знають, скільки чоловік у кожній групі дійсно скористалися інструментами для відмови від шкідливої ​​звички.

 
 

Коментарі (3) перегляди: 990

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах