Наука та ІТ  |  13.08.18  |  понеділок
 

Вчені з США визначили, де в головному мозку живе песимізм

Американські дослідники встановили, що в головному мозку людини є відділ, який відповідає за песимістичне ставлення до життя.

У статті, опублікованій в журналі Neuron, повідомляється, що за пригнічений стан і тривожні думки будь-якої людини відповідають кілька відділів мозку - мигдалеподібне тіло, префронтальна кора і ділянки системи винагороди.

Останні працюють за рахунок стимуляції норадреналіном, домарфіном і серотоніном.

За постійні песимістичні настрої же відповідає хвостате ядро ​​- його надмірна активність і стає причиною негативного сприйняття реальності.

Вчені повідомляють, що перший етап випробувань було проведено на макак-резусах. Експеримент показав, що при спрямованій стимуляції хвостатого ядра мавпи відмовлялися від значної винагороди, якщо знали, що це призведе до незначних негативних наслідків.

Під час випробування приматам на екрані показували дві горизонтальні лінії червоного і жовтого кольору. Перша лінія означала кількість ласощів, яку можна отримати, а друга - силу струменя повітря, яку взамін направляли на обличчя макаки. Обидва показники росли пропорційно один до одного.

Під час прийняття рішення тваринам проводили стимуляцію різних ділянок хвостатого ядра.

За результатами випробування з'ясувалося, що при стимуляції більшої частини з цих ділянок, макаки воліли отримати мінімальну кількість частування, щоб разом з тим мінімізувати неприємні наслідки.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 517

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах