Наука та ІТ  |  27.05.19  |  понеділок
 

Вчені визначили найдавнішу форму життя

Дослідникам, намагаючись відповісти на питання про зародження першого складного багатоклітинного життя, вдалося визначили її найдавнішу форму.

Тварини, як відомо, з'явилися іще за часів кембрійського періоду, десь 1-1,9 мільйонів років тому. Але гриби з'явилися набагато пізніше. 

За всіма даними, виникли вони після тварин та після людей. Дослідники ж ДНК подивилися на це із цілком іншої сторони, та заявили, що гриби виникли раніше за людей.

Згідно із новими даними, гриби розгалузилися одночасно з ДНК або й іще раніше, але не зуміли розвинутися до пізнього часу. Крім того, знайдені скам'янілості, яким менше мільярда років можуть бути раннім грибком. Науковці вирішили провести хімічний аналіз аби підтвердити свої теорії.

На основі проведених досліджень з'ясувалося, що скам'янілості дійсно є дуже старими. Знайшли їх на північному, арктичному узбережжі Канади за допомогою методу розчинення мінералів, в процесі якого їх тримали в кислоті. Ці гриби за зовнішнім виглядом нагадують спущену повітряну кулю зі шнурком в основі, що об'єднує їх між собою.

Таким чином ці гриби утворюють структуру. Розділивши зразки по верствах, вчені змогли назвати дату кожного "інгредієнта". З'ясувалося, що найнижчий рівень був сформований мільярд років тому, наступний - 900 мільйонів років тому, а іще наступні зразки були з різницею в 100 мільйонів років. Але незважаючи на це, всі вони в будь-якому випадку є старшими за попередні найстаріші зразки грибків.

Виявивши в складі хітин, у дослідників не залишилося сумнівів у тому, що це гриби. Зразки не тільки витримали обробку кислотою, але й дали зрозуміти, що вони не нагрівалися вище 200 градусів Цельсія.

За словами вчених, для більш глибокого розуміння способу життя перших грибів, їм доведеться почекати ідентифікації зразків.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 951

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах