Наука та ІТ  |  12.04.21  |  понеділок
 

Вчені виявили зв'язок між стресом та статтю дитини

Іспанські вчені виявили, що стрес може впливати на стать дитини. Зокрема, у жінок з підвищеним рівнем гормону кортизолу частіше народжувались дівчинки.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Cambridge University Press.

У досліджені взяли участи 108 жінок. Науковці брали в них аналізи та фіксували рівень гормону стресу кортизолу протягом всієї вагітності.

Вимірювали показники кожні три місяці, а перший фіксував дані ще до зачаття. Як виявилось, плід вразливий до впливу материнського стресу і кортизол може грати ключову роль в розвитку дитини.

"Результати, які ми отримали, були дивовижними. Вони показали, що у жінок, які народили дівчаток, концентрація кортизолу в волоссі за кілька тижнів до, під час і після зачаття була вище, ніж у жінок, які народили хлопчиків",

– розповіла автор роботи Марія Ізабель Перальта-Рамірес з Університету Гранади.

Згідно з результатами, стрес, який відчувають жінки під час зачаття і вагітності, може впливати на саме протікання вагітності, пологів і навіть на розвиток нервової системи дитини. Крім того, стрес може спровокувати післяпологову депресію і збільшення часу, необхідного для початку лактації у жінок.

Нині науковці тільки працюють над теорією, чому стрес може впливати на стать дитини. Попередньо автори припускають, що система стресу організму змінює концентрацію статевих гормонів в момент зачаття.

Зараз існують докази того, що тестостерон може впливати на стать дитини, а чим вище рівень пренатального стресу, тим вище рівень жіночого тестостерону. Ймовірно, сперматозоїди, що несуть Х-хромосому (що сприяють зачаттю дівчаток), здатні краще проходити через цервікальний слиз в несприятливих обставинах.

Нагадаємо, дещо раніше вчені розповіли, чому жінки живуть довше за чоловіків.

Про це повідомляє depo

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах