Наука та ІТ  |  02.12.19  |  понеділок
 

Вчені виявили нову сейсмонебезпечну зону біля берегів США

На дні Тихого океану виявили раніше невідому систему розломів, здатну породжувати потужні землетруси. Вона розташована недалеко від Західного узбережжя США, повідомляють Діалоги з посиланням на Science.

Вчені використовували мережу глибоководних кабелів, що реагують на підземні поштовхи. В результаті їм вдалося зафіксувати між розломами Сан-Андреас і Сан-Грегоріо сейсмонебезпечну зону, яка не була позначена на жодній карті. Вона відрізняється порівняно невеликими розмірами, але також є потенційно небезпечною.

Крім того, вони помітили невеликі (3,5 бали) поштовхи на півночі Каліфорнії, в районі міста Гілрой.

Автори дослідження відзначили, що такі дослідження дуже важливі. Приблизно 70% поверхні Землі покрито водою, але систем прогнозування і відстеження підводних землетрусів досі існує вкрай мало. Моніторинг за допомогою кабелів може допомогти не тільки виявляти небезпечні зони, а й передбачати ймовірність цунамі після підземних поштовхів.

Раніше повідомлялося, що після землетрусу в США прокинувся древній розлом. Він перебував в сплячому стані останні 500 років. 250-кілометровий розлом Гарлок проходить по півночі пустелі Мохаве і з’єднується з ще більшим розломом Сан-Андреас.

 

Про це повідомляє dialogs

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах