Наука та ІТ  |  14.01.19  |  понеділок
 

Вчені випробували спосіб для міжпланетних перельотів

Під час руху міжпланетний апарат використовує лід і пару.

Вчені вперше успішно випробували паровий космічний зонд для міжпланетних перельотів. Міжпланетний апарат використовує лід і пару для руху. Він може працювати майже нескінченно, заправляючись на ходу.

Дальні космічні зонди Pioneer і Voyager досягли відстані близько 120 астрономічних одиниць від Землі – багатьох мільярдів кілометрів. На таких апаратах використовуються іонні двигуни, які малопотужні, проте дуже економічні та можуть досягати значної швидкості. Проте запас палива закінчується навіть в іонних двигунів. Якщо людство поставить постійні мережі міжпланетних перельотів, то нам знадобиться заправлятися не тільки на Землі, але й всюди, де буде зупинятися космічний корабель.

Університет Центральної Флориди повідомляє про розробку міжпланетного апарату, що здатний використовувати поширений у Сонячній системі ресурс – водний лід. Філ Мецгер і його колеги з компанії Honeybee Robotics вже зібрали перший прототип зонда WINE (World Is Not Enough, «Цілого світу замало») і випробували його в останній день 2018 року. Апарат успішно відірвався від опори, використовуючи реактивну тягу струменя водяної пари, вироблену на борту.

Про це повідомляє naked-science.

Прототип, розмірами приблизно побутової пічки, оснащено сонячними панелями для вироблення енергії під час польоту через внутрішні області Сонячної системи, а також радіоізотопним термоелектрогенератором для «харчування» там, де світла Сонця буде вже недостатньо. Цю енергію WINE може використовувати для поступового розтоплення льоду і перетворення його в пар, молекули якого спрямовуються назовні, створюючи слабку, але достатню тягу як і в іонних двигунів.

Поки є випромінювання Сонця і ще не виснажений запас радіоактивного джерела на борту, доти WINE зможе продовжувати роботу, лише іноді зупиняючись на відповідному астероїді, кометі або планеті для поповнення запасів льоду.

За словами віце-президента Honeybee Robotics Кріса Закні, апарати, подібні до WINE, можуть повністю змінити наш підхід до дослідження Всесвіту.

 
 

Коментарі (3) перегляди: 873

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах