Наука та ІТ  |  20.05.19  |  понеділок
 

Вчені розробили новий метод опріснення води

Науковці із Університету Колумбії в Сполучених Штатах оголосили, що вони створили новий метод для очищення солоної води.

Дослідники стверджують, що їхній метод є більш швидким та ефективнішим за всі раніше відомі. 

Опрісненням називають процес видалення солі з морської води, у результаті якого вода стає абсолютно безпечною для споживання людиною. У разі якщо вченим вдасться знайти можливість використовувати океанічну воду це допоможе вирішити безліч проблем із запасами питної води для більшості країн.

Окрім цього вчені також наголосили на тому факті, що їх новий метод з часом допоможе зі ще однією проблемою, а саме зниженням рівня Світового океану. Водночас таке опріснення має і свою негативну сторону, відому як розсіл, екологічно шкідливий побічний продукт.

Саме завдяки новому підходу Колумбійського університету можна буде радикально змінити межі опріснення оскільки йдеться про так званий промисловий розсіл. Фахівці відзначили, що промисловий посол містить в 10 разів більше солі, ніж океан.

Він є токсичним для тварин і руйнує грунт, але тепер американські вчені змогли розробити процес, який очищає промислові солоні розсоли. Тепер вони навчилися опріснювати навіть найбільш розсіл.

На основі досліджень вже проводили експерименти, і згідно із їхніми результатами справді за допомогою нового методу можна видалити 98% солі у воді.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах