Наука та ІТ  |  25.04.19  |  четвер
 

Вчені розповіли про головні причини безсоння

Одним із необхідних та ключових інструментів регулювання життєдіяльності організму людини є сон.

Від кількості та якості сну залежить безліч факторів та робота процесів, що протікають в тілі і органах.

Причин, які можуть викликати безсоння є, безперечно, безліч. Пов'язані вони можуть бути із високим споживанням різних продуктів харчування (кава, чай, цукор), високою розумовою діяльністю, стресовими ситуаціями, депресіями, хворобами та іншими факторами.

Однак серед всіх чинників вчені з США визначили 3 головні фактори, які призводять до безсоння. Цю тему науковці опрацювали в своєму новому дослідженні. Вони спиралися на існуючі дані про те, що хвороба щитовидної залози здатна викликати проблеми зі сном.

Дослідники відзначають, що недолік гормонів щитовидної залози (гіпотиреоз) викликає збільшення ваги і короткочасні зупинки дихання уві сні, а надмірне виділення гормонів щитовидної залози (гіпертиреоз) здатне викликати безсоння.

У хворого може проявлятися найважча форма безсоння при наявності такого захворювання, як Тіреодіт Хашимото. Річ у тім, що Тіреодіт Хашимото - це аутоімунне захворювання щитовидної залози, яким найчастіше хворіють жінки у віці 30 - 50 років.

Наступною причиною безсоння вчені називають нестачу вітаміну D. Вітамін D сприяє зміцненню кісток, зменшенню ваги, а також допомагає організму зі споживанням кальцію і фосфору. Куди менше відомим, однак дуже вагомим залишається той факт, що вітамін D впливає на якість сну.

До третьої причини віднесли брак магнію в організмі, який також сприяє якості сну. Дослідники відзначають той факт, що нестача магнію спостерігається абсолютно у всіх людей.

Підсумовуючи такі дані можна зробити висновок, що причинами безсоння у людей, окрім зовнішніх подразників і психологічних чинників, може бути також і неправильна робота щитовидної залози, нестача магнію і вітаміну D.

Зараз вчені працюють над розробкою комплексу рекомендацій щодо уникнення безсоння і боротьби з нею медикаментозним методом.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1551

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах