Наука та ІТ  |  16.05.19  |  четвер
 

Вчені розповіли про часту причину швидкого старіння

Дослідники із університету Мічігану провели масштабне дослідження, аби з'ясувати, що саме є основною причиною швидкого старіння організму людини.

Для участі у своєму дослідженні вчені запросили 250 студентів інтернатури.

В ході дослідження з'ясувалося, що багато студентів відчувають сильні стреси, пов'язані з напруженими навчанням і роботою. Такий фактор, в свою чергу, стає причиною швидкого скорочення довжину теломерів, що, як наслідок, викликає клітинне старіння. В ході дослідження вчені заміряли довжину теломер, які захищають ДНК від ушкодження. Вимірювання були зроблені до початку навчання та після нього. Експерти нагадали, що саме теломери можуть свідчити про старіння на клітинному рівні. Довжина клітин, які завершують життєвий цикл, завжди зменшується.

Згідно із результатами дослідження американські фахівці заявили, що старіння ДНК може прискоритися в рекордні 6 раз в тому випадку, якщо у студентів дуже напружена навчання. Збільшити негатив від ефекту також може й тривалість таких занять в університеті, - якщо студент проводить за навчанням більшу частину часу протягом свого дня.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах