Наука та ІТ  |  08.12.18  |  субота
 

Вчені проведуть експеримент із блокуванням Сонця в атмосфері

Вчені Гарвардського університету готуються захищати планету від глобального потепління, обмеживши вплив сонячного світла.

Про це пише журнал "Популярна механіка". 

Щороку у всіляких псевдонаукових статтях можна зустріти паніку про глобальне потепління/похолодання (потрібне підкреслити), проте що якщо такий сценарій для нашої планети дійсно можливий? Вчені Гарвардського університету готуються до гіршого постапокаліптичного сценарію і у них є варіант, як можна заблокувати сонячні промені, не давши їм прорватися через атмосферу Землі.

На цю ідею їх надихнули вулкани. Щоб розібрати, яким чином вони можуть вплинути на середню температуру Землі, згадаємо вулкан Пінатубо, який в 1991 році вивергнувся на Філіппінах. Викиди попелу і діоксиду сірки створили в атмосфері діоксидну плівку, яка слабо пропускала сонячні промені і на цілих два роки знизила середню температуру на островах на 1 градус за фаренгейтом.

Вчені зважилися провернути вже все те ж саме, тільки штучно. В атмосферу спробують зробити викид аерозолю - 400 грам карбонату кальцію, який менш шкідливий, ніж діоксид сірки, що викидається вулканами. Після цього дослідники простежать за змінами температури. Звичайно ж, цей експеримент ніяк не відіб'ється на навколишньому середовищі, адже в атмосферу буде викинуто мала кількість речовини.

Хоча, за словами геоінженерів, якщо все ж таки катастрофа станеться і людству доведеться вдатися до такого методу затримки тепла, то планету очікують інші не найприємніші корінні зміни в кліматі, оскільки буде порушено природний баланс.

Нагадаємо, що у найближчі 5 років очікується рекордна спека у світі. Теплі зими і максимально високі температури в літні місяці будуть панувати у всіх районах Землі в найближчі роки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах