Наука та ІТ  |  03.05.20  |  неділя
 

Вчені назвали вакцини, які допоможуть уникнути COVID-19

Вчені медики заявили, що вакцини від туберкульозу та поліомієліту стимулюють вроджений імунітет і тому можуть давати деякий захисний ефект від COVID-19.

Фахівці вважають, що даний метод може стати заміною повноцінної вакцини, яку ще належить розробити, передає "Hyser" посилаючись на "Апостроф".

Повноцінна вакцина, яку медики розроблять проти коронавірусу буде володіти, звичайно ж, постійним імунітетом.

"Є ідея - використовувати якийсь неспецифічний захисний ефект, який дають багато живих вакцин завдяки стимуляції вродженого імунітету. Наприклад, протитуберкульозна, яку зараз випробовують. Ми пропонуємо випробування живої поліомієлітної вакцини, яка добре працює проти грипу. Їх треба перевіряти, але це вже готові препарати з доведеною безпекою",

- відзначає вчений Костянтин Чумаков.

Однак дослідник попереджає, що це все є теорією і на практиці ще належить випробувати вакцини. Але, водночас медик попереджає, що не всі вакцини однаково безпечні.

Так, щеплення від поліомієліту для людей повністю безпечна, а ось у тих людей, у які є проблеми з імунітетом, можуть з'явитися ускладнення від щеплення БЦЖ. Крім того, слід розуміти, що щеплення дадуть тимчасовий захист, а робити їх будуть медики не всім.

За словами доктора щеплення від БЦЖ, зроблена в далекому дитинстві, працювати не буде, адже після кожного щеплення є проміжок часу, в який вона захищає від бактерій і вірусів.

Про це повідомляє stopcor

 
 

Коментарі (1) перегляди: 693

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах