Наука та ІТ  |  06.10.17  |  п'ятниця
 

В Європі продовжують критикувати український закон про освіту

Про це йдеться в статті генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда, яку він присвятив мовній проблему в Європі і в Україні зокрема, пише Euobserver.

Підписанням закону, говориться в матеріалі, президент Петро Порошенко "стає на тонку грань". Водночас Ягланд привітав ініціативу Порошенка про надання тексту закону для вивчення Радою Європи.

Уряди європейських країн, стверджує генсек Ради Європи, стурбовані перспективами, які з'являються у майже 400 тисяч студентів в Україні, які навчаються і говорять на мовах нацменшин.

"Я не сумніваюся, що це питання буде головним для парламентаріїв на наступному тижні, коли президент Порошенко звернеться до Парламентської Асамблеї Ради Європи",

- вважає Ягланд.

Генсек зазначає, що сьогодні майже кожен сьомий європеєць належить до мовної або національної меншини. Тому уряди країн повинні забезпечувати повне виконання мовних прав цих людей.

"Звичайно, меншості в Європі повинні вільно володіти офіційною мовою своєї держави. Це життєво важливо для їх повного участі в житті суспільства і держава повинна впроваджувати всі засоби, необхідні для їх навчання",

- йдеться в статті.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...