Наука та ІТ  |  14.03.19  |  четвер
 

В Японії вчені "оживили" клітини мамонта

Науковцям, які працюють в Університеті Кіндай (Японія), вдалося "оживити" клітини мамонта, якого знайшли іще в 2010 році.

Що правда повного відновлення активності домогтися поки не вдалося, як і клонувати клітини. 

Для проведення свого експерименту дослідники Університету Кіндай взяли клітин мамонта "Юкі", якого у 2010 році знайшли на Далекому Сході РФ, а саме на березі протоки Дмитра Лаптєва. Згідно із заключенням експертів Тварина померла близько 28 тисяч років тому, проте завдяки промерзлому ґрунту все ж вдалось зберегти частину зразків для досліджень - його м'які тканини виявилися практично не пошкодженими. Отож фахівці витягли звідти клітини, і спробували відновити їх активність.

Загалом цей експеримент можна назвати вдалим, оскільки вченим вдалось досягти певного пожвавлення клітин. Однак повністю відновити їх активність так і не вдалося. Зокрема, фахівці не змогли запустити процес клітинного ділення. Як наслідок, неможливою стане й сучасна технологія клонування. З її допомогою поки точно не зможуть відродити первісних тварин. Річ у тім, що для клонування клітини мамонта обов'язково потрібно довести до процесу розподілу. Проте, вчені зазначають, що не полишають надії і робота в цьому напрямку триватиме і далі.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах