Наука та ІТ  |  19.10.19  |  субота
 

В Україні віднайшли «Чорну Мадонну»

У селі Великий Ходачків на Тернопільщині, досліджуючи історію давно забутого та зруйнованого костелу Діви Марії, засновник благодійного фонду «Пам’ять і любов» Андрій Савчук із групою волонтерів віднайшли ікону Марії Божої Ченстоховської.

Ікона вважається однією з найбільш відомих і шанованих святинь Польщі та Центральної Європи. Навіть копії цього образу вважаються чудотворними, передають місцеві ЗМІ.

Як зазначають місцеві жителі, самий костел не був оздобленими настінними малюнками, лише мав два бічних вівтарі та декілька скульптур святих. У вівтарній частині була розміщена ікона Марії Божої Ченстоховської, а у святкові дні звучав орган.

Сама же ікона, згідно з енциклопедичними даними, написана за переказами євангелістом Лукою в Єрусалимі, на кришці стола Святого сімейства в Сіонській світлиці. Вона шанується однаково католиками та православними. Через темний відтінок обличчя також відома як «Чорна Мадонна». На знахідці також є зазначена дата створення – написана в 1881 році.

До слова, Великоходачківську ікону Ченстоховської Богоматері, після приходу комуністів, переховувала родина Еміліани Пахолок. Після здобуття Незалежності України, святиню передали до церкви. Засновники благодійного фонду «Пам’ять і любов» надіються, що після відновлення костелу. Святиня займе своє почесне місце у храмі.

Про це повідомляє zik

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах