Наука та ІТ  |  17.09.18  |  понеділок
 

В Ізраїлі знайдено пиво, якому 13 тисяч років

За весь час розкопок, археологи знайшли чимало цікавих, древніх, дорогоцінних речей, які в результаті були відправлені в ті, чи інші музеї, або ж місця зберігання.

Також були знайдені артефакти, які багато чого підказали про хід розвитку людства, його культури і т.д.

Цього разу, як пише "ВВС Україна", стало відомо про те, що в ході розкопок на місцях поховань напівкочових мисливців-збирачів поблизу Хайфи (Ізраїль), було знайдено пиво, якому приблизно 13-ть тисяч років.

Примітно, що до цієї знахідки в світі вважалося, що пиво почали варити близько 5-ти тисяч років тому, проте завдяки останній знахідці, дані в цьому напрямку категорично зміняться, переписавши, таким чином, історію пивоваріння. У повідомленні видання зазначається, що пиво не було побічним продуктом під час виготовлення хліба, хоча раніше всі так думали. Дослідники, завдяки останній знахідці припускають, що цей напій приготовлявся до застілля в честь покійних.

"Це свідчення найдавнішого зробленого людиною алкоголю",

- заявила професор Стенфордського університету, яка очолювала дослідну групу, як повідомляє Stanford News.

Відзначається також, що під час розкопок вчені виявили в кам'яних ступах глибиною до 60 см сліди пшенично-ячмінного алкоголю. За даними дослідників, скоріш за все, древнє пиво було більше схоже на кашу і зовсім не схоже на те, яке ми зараз п'ємо. До того ж, скоріш за все, воно було набагато слабше за сучасне пиво.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 959

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах