Наука та ІТ  |  09.08.19  |  п'ятниця
 

В Егейському морі знайдені п'ять затонулих античних кораблів

Дослідникам вдалося знайти фрагмент якоря вагою 400 кілограмів.

Археологи виявили біля узбережжя грецького острова Левіта сліди п'яти корабельних аварій. Виявлені судна датуються періодом з ІІІ століття до нашої ери до часів раннього християнства, повідомляє N+1.

Острів Левіта знаходиться в Егейському морі і входить до складу Додеканеського архіпелагу. Острів згадував Овідій в легенді про Дедала та Ікара, які втекли з Криту і пролітали над Левітою.

Дослідження біля узбережжя острова почалися в червні цього року і розраховані на три роки. Під час підводних робіт 15-29 червня археологам вдалося знайти п'ять затонулих суден. На одному з них, яке датується серединою III століття до нашої ери, були знайдені амфори з додеканеських острови Коса й Родосу, грецької колонії Книд в Малій Азії, Фінікії і фінікійської колонії Карфагена.

Ще одне судно I століття до нашої ери йшло з вантажем амфор з півночі Егейського моря. Також дослідники знайшли торгове судно, яке йшло з острова Родос. Крім останків вітрильників, археологи знайшли на глибині 45 метрів великий фрагмент гранітного якоря, вагою 400 кілограмів. Ймовірно, він був виготовлений в VI столітті до нашої ери.

Більше того, дослідникам вдалося знайти сліди ще чотирьох корабельних аварій. Це були торгові судна, II і I століть до нашої ери, і II століття нашої ери, що йшли з острова Кос і з Книду. Поки вчені їх ще не досліджували.

Про це повідомляє Дзеркало тижня

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах