Наука та ІТ  |  15.03.19  |  п'ятниця
 

Учені створили карту-моніторинг світлового забруднення

Забруднення можна побачити у різних точках світу.

Про це повідомляє Radiance Light Trends.

Вчені створили карту світу, яка зображає ступінь світлового забруднення у будь-якій точці Землі.

Цю карту можна детально роздивитися на веб-сайті Radiance Light Trends.

Гарячі точки світлового забруднення позначені жовтим і червоним кольором, помірна ілюмінація - зеленим, а ті місця, де все ще можна побачити вночі Чумацький Шлях, залишаються темно-синіми.

Автор ідеї, фізик Крістофер Киба з Науково-дослідного центру геонаук в Потсдамі, стверджує,  що карта показує світлове випромінювання, характерне для ясних ночей, оскільки тільки тоді супутники можуть зобразити точну картину.

Зазначається, що велика кількість штучного світла руйнує життя нічних рослин і тварин, а також викликає проблеми зі здоров'ям у людей - наприклад, порушення сну та ожиріння. Окрім того, нічне освітлення ускладнює також спостереження за зірками, тому заважає астрономам і астрофізикам працювати.

Веб-сайт - частина проекту GEOEssential, який фінансується Європейським союзом. Карта дозволяє легко збільшити масштаб, щоб розглянути рідні місця, а також порівняти, як змінювалося світлове забруднення на певній території за останні десятиліття.

Карта створена на основі даних супутників-шпигунів, які перебували на орбіті з 1992 по 2013 рік. А з 2012 року до сьогоднішнього дня основою для карти слугують дані, зібрані супутником Suomi, який контролюють NASA і Національне управління океанічних і атмосферних досліджень. Карта оновлюється автоматично, відповідно до нових супутникових даних.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах