Наука та ІТ  |  14.04.19  |  неділя
 

У США запустили найбільший літак у світі

Ця модель спроможна вивести супутники на орбіту.

Рекорд найбільшого літака у світі, української "Мрії" було побито: модель Stratolaunch Model 351 успішно виконала демонстративний політ.

Літальний апарат злетів у каліфорнійське небо з аеродрому в пустелі Мохаве.

Повідомляється, що Stratolaunch Model 351 створений на основі рідкісної в авіації двофюзеляжної схеми. Розмах крил гіганта сягає 117 метрів, що на 28,6 метрів більше АН-225 "Мрії", який до цього  тримав рекорд 30 років. Але варто зазначити, що Stratolaunch поступається "Мрії" в довжині фюзеляжу - 73 м проти 84 м.

Підйом в повітря Stratolaunch Model 351 забезпечують шість двигунів Pratt&Whitney. Потужність двоконтурних турбореактивних двигунів така, що вони здатні транспортувати важкий вантаж вагою до 590 тонн, а от "Мрія" – лише 250 тонн.

Зазначається, що потужність Stratolaunch Model 351 необхідна для кріплення і виведення на висоту в 11 тисяч  метрів космічних ракет, щоб знизити вартість їх запуску. Літальний апарат є важливою ланкою в ланцюзі авіаційно-космічної системи повітряного старту Stratolaunch. Розробники сподіваються, що цей літак зможе запустити перший супутник вже  2020 року.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах