Наука та ІТ  |  15.07.20  |  середа
 

США: вакцина проти COVID-19 пройшла успішно початкове медвипробування

Про це повідомляє видання CNN із посиланням наукову публікацію в New England Journal of Medicine.

Так зазначається, що вакцина проти COVID-19, розроблена біотехнологічною компанією Moderna у партнерстві з Національним інститутом здоров’я США, визнана такою, що стимулювала імунні реакції у всіх добровольців, які отримали її під час першого етапу дослідження.

Водночас, первинні результати показали, що вакцина працює ефективно, хоча й має деякі побічні ефекти – спричиняє втому, озноб, головний біль, болі у м'язах та у місці ін'єкції. Проте ця розробка стала першою з-поміж усіх пробних препаратів, про результати досліджень якої повідомляє рецензований медичний журнал.

Наразі проходить друга фаза випробування вакцини компанії Moderna. Якщо на першому етапі препарат давали обмеженій кількості здорових людей, тепер проводитимуться розширені клінічні випробування, в тому числі на пацієнтах різних вікових груп та з вадами здоров’я.

Третя фаза, що має розпочатися наприкінці липня, охопить тисячі добровольців, що дозволить точніше визначити ефективність і безпечність нового препарату. За результатами цього етапу буде прийнято рішення, чи починати масовий випуск вакцини.

Нагадаємо, що у всьому світі на цей момент ведеться розробка 141 вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це повідомляє prm.ua

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1082

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах