Наука та ІТ  |  13.04.18  |  п'ятниця
 

У Росії заблокували Telegram, як раніше в Україні VK

Проектам відомого Павла Дурова не щастить. Рік тому популярну соцмережу "ВКонтакте", що раніше належала йому, заблокували в Україні, а тепер ця доля спіткала його месенджер в РФ.

Таганський суд Москви ухвалив рішення заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Творців популярного додатка для листування звинувачують в тому, що вони не надають російським спецслужбам ключів для розшифровки повідомлень. А це нібито шкодить боротьбі з наркоторгівлею і тероризмом.

Відзначимо, що Telegram дійсно є однією із найнадійніших програм для ведення листування з існуючих. Вона використовує шифрування, а також систему періодичного знищення даних, яку може визначати сам користувач. Сервери цієї програми розташовані на різних країнах світу, тому контролювати їх неможливо. Загалом у світі налічується 200 млн користувачів Telegram.

В Україні популярний месенджер поки буде працювати як і раніше, а ось в Росії можливі технічні перебої, особливо у версії програми для стаціонарних комп'ютерів.

Як раніше повідомлялося, Президент України Петро Порошенко, відразу після церемонії підписання "безвіза" в Страсбурзі, назвав умови, за яких будуть розблоковані російські сайти і соціальні мережі. Зі слів Президента, разблокування сайтів "ВКонтакте", "Одноклассники", "Яндекс" та інших буде здійснено тільки після виведення останнього російського солдата з української території. Порошенко зазначив, що це був вимушений захід в умовах інформаційної гібридної війни.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах