Наука та ІТ  |  22.01.19  |  вівторок
 

У підземеллі Львова підрядники виявили меч середньовічної доби

Дивовижну знахідку помітили у самісінькому центрі міста. Історики вже датували меч XIV століттям.

Виявили стародавній предмет під час ремонту п'ятого підземелля, під храмом святих апостолів Петра і Павла. Ще донедавна підземелля було закритим для відвідувачів.

За даними істориків у період XIV-XV століття тривали бої між Польсько-Литовським князівством та Тевтонським орденом. Ці мечі у війні використовували воїни-хрестоносці.

Утім щодо походження цього артефакту між істориками й досі триває дискусія.

ДОПОВНЕНО:

Львівське видання Гал-інфо спростувало інформацію, щодо цієї знахідки у підземеллі.

Журналісти у статті посилаються на слова директора "Рятівної археологічної служби" НАН України, який розповів, що жодних робіт археологи не проводять у підземеллі. 

"До нас не зверталися власники приміщення щодо проведення археологічних робіт на цьому об’єкті. Хоча, за законом вони повинні були це зробити. Виникає питання: а де були органи охорони культурної спадщини і чому такі роботи проводили без археологів? Наголошую, що потенційно будь-які земляні роботи на території історичного ареалу можуть наражати знахідки такого типу на небезпеку через нефахове проведення робіт. Знахідка справді унікальна, але зовнішній вигляд меча не вказує на те, що його знайшли нещодавно. Можливо він походить з іншого місця.",

- стверджує Олег Осаульчук

У Львівському історичному музеї зазначили, що меч дійсно перебуває у їхніх фондах.

"На відео є наш працівник, який коментує справжній меч з наших фондів. Він не потрапляв і не був знайдений у підвалі цього закладу. В нас є практика, коли ми даємо наші музейні предмети на підставі офіційних звернень для відеозйомки",

- сказав директор з музейного розвитку Львівського історичного музею Юрій Сілецький.

У самому ж джерелі інформації про знайдений меч розповіли, що начебто сюжет робили комерційний. Відтак були здивовані популярністю новини.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах