Наука та ІТ  |  07.02.19  |  четвер
 

У Норвегії планують відкрити плаваючий тунель

Уряд Норвегії зважився започаткувати незвичайний будівельний проект, який має на меті зробити проріз у горах та збудувати там підвісні мости.

Такий масштабний проект обійдеться країні в 40 мільярдів доларів, а головною особливістю задумки стане плаваючий тунель. Призначений він буде для проїзду автотранспорту.

Рішення змушені були прийняти внаслідок складні ландшафтних умов країни. Як зазначають у владі, підводна автомагістраль буде прокладена на глибині 30 метрів.

Займатися будівництвом цього підводного тунелю буде Норвезьке управління автомобільних доріг. Також повідомляється, що завершитися будівельні роботи по тунелю мають у 2050 році.

Розробники проекту розповіли про цікаві деталі майбутньої конструкції. Зокрема зазначається, що бетонні тунелі будуть кріпитися до дна за допомогою потужних тросів. Таку транспортна магістраль прокладуть по всіх південно-західних районах країни. Розробники розповіли й про причини свого рішення зробити тунель підводним. Річ у тім, що  на підводному рівні морські хвилі втрачають свою потужність, тому навіть під час шторму розгойдувати таку трубу практично не буде.

Багато експертів у свою чергу вважають, що такий проект насправді дуже ризикований. У разі, якщо трапиться нещасний випадок і автомобіль у цьому тунелі вибухне, або ж якщо в тунель вріжеться підводний човен - конструкція може просто не витримати. У відповідь на це розробники проекту зазначають, що будівництво триватиме кілька років і перш ніж запустити тунель в реалізацію, його добре випробують на міцність.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах