Наука та ІТ  |  22.07.19  |  понеділок
 

У Китаї виявили кістки, які надрізали стародавні люди

Археологи виявили незвичайні візерунки віком понад 100 тисяч років

У центральній частині Китаю під час розкопок археологи виявили частину реберної кістки віком 105-125 тисяч років. Останки були покриті візерунками і пофарбовані охрою.

Кістки виявили на паліотичній стоянці Лінчин, яка розташовується біля Сюйчан.

За словами дослідників, судячи з характеру нанесення, надрізи зробили навмисно. Поки невідомо, що хотів сказати такими візерунками автор. Вчені стверджують, що знахідка – це свого роду ранній “витвір мистецтва”. Археологи більше схиляються до того, що надрізи зробили для якогось ритуального дійства і мали символічне значення.

Варто відзначити, що ребра – дуже крихкі для того, щоб застосовувалися в практиці.

Відзначимо, раніше на цьому ж місці знайшли черепа древніх людей (гомінідів), яких віднесли до денисовців. Вік черепів – такий же, як і у розписних кісток.
Нагадаємо, в минулих століттях, а саме у 1848 і у 1926 роках в Кар’єрі Форбса і в Башті Диявола (Гібралтар) – відповідно – знайшли фрагменти скам’янілих черепів неандертальців (палеоантропів).

Тільки недавно вчені витягли ДНК з кісток для визначення точного віку останків. Відзначимо, люди, черепа яких знайшли, вважалися останніми зі свого виду.
Дослідники визначили первинну структуру геному (секвенування) і встановили, що останки з Вежі Диявола належать хлопчикові, якому на момент смерті було 3-5 років, а останки з Кар’єра Форбса – дорослій жінці, близької до ранніх неандертальців, які існували в Європі і Західній Азії 60 -120 тисяч років тому.

В результаті фахівці прийшли до висновку, що кістки древніше, ніж передбачалося. Наприклад, останки неандертальців, які знайшли у Франції, Бельгії та Росії, датуються 37-42 тисячами років.

Про це повідомляє Politeka

 
 

Коментарі (0) перегляди: 261

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах