Наука та ІТ  |  17.09.19  |  вівторок
 

У Бразилії загинуло 500 млн бджіл: пестицидами труяться навіть люди

У чотирьох південних штатах Бразилії за три місяці загинуло близько півмільярда бджіл. Аналіз показав сліди Фіпронілу — інсектициду, забороненого в Європейському союзі та кваліфікованого Американським агентством охорони навколишнього природного середовища як імовірно канцерогенним для людини.

Зазначається, що з тих пір, як президент Яїр Болсонаро вступив на посаду в січні, Бразилія дозволила продавати на своєму ринку рекордну кількість — 290 пестицидів. Це на 27% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Законопроект, який зараз знаходиься в конгресі ще більше послабить діючі стандарти.

Агрохімія використовується в Бразилії у величезних обсягах. За період з 1990 по 2016 р. внесення пестицидів зросло на 770%.

Міністерство сільського господарства заявляє, що Бразилія займає 44 місце в світі по використанню пестицидів на гектар. Проте уточнює, що як тропічну країну її «неправильно» порівнювати з помірними регіонами.

Тим не менш, у своєму останньому звіті про безпеку харчових продуктів бразильський спостерігач за здоров’ям Anvisa виявив, що 20% зразків містили залишки пестицидів вище дозволеного рівня або містили несанкціоновані пестициди. І це навіть не перевірялась наявність гліфосату.

Мовчазні вулики, кажуть критики, є попередженням.

«Смерть усіх цих бджіл — знак того, що ми отруєні»,

— сказав Карлос Альберто Бастос, президент Асоціації пасічників федерального округу Бразилії.

До слова, за даними Greenpeace, близько 40% пестицидів Бразилії є «сильно або надзвичайно токсичними», а 32% заборонені в Євросоюзі.

Також Міністерство охорони здоров’я Бразилії повідомило про 15 018 випадків отруєння дюдей сільськогосподарськими пестицидами у 2018 році. Але визнало, що насправді кількість випадків недооцінена.

Про це повідомляє agronews.ua

 
 

Коментарі (1) перегляди: 437

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах