Наука та ІТ  |  12.01.22  |  середа
 

В “Дії” буде понад 100 нових послуг

Про це повідомляє Варта 1 з посиланням на Укрінформ.

В Україні найближчим часом повноцінно запрацює система для онлайн-бронювання дозволів “Шлях” та програма “єКордон”, про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на черговому засіданні уряду, повідомляє Варта 1 з посиланням на Укрінформ.

“Продовжиться цифровізація у сфері інфраструктури. Заплановано повноцінно запустити в роботу систему для онлайн-бронювання дозволів “Шлях”. Також планується запуск електронно-товаротранспортної накладної та програми “єКордон”,

– сказав Шмигаль.

За його словами, окремим проєктом стане запуск інформаційно-аналітичної системи “єПасажир” щодо міжобласних пасажирських перевезень.

“єКордон” – проєкт електронної черги на кордоні. Він дозволить заздалегідь зареєструватися в чергу і приїхати на митний пункт на визначений час. Відтак можна буде швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати декілька днів.

Як інформує УНІАН, до кінця року в “Дії” мають запрацювати до 130 послуг.

“До кінця 2022 року плануємо збільшити до 130 кількість доступних послуг в “Дії”, зокрема, податкові послуги та послуги для внутрішньо переміщених осіб, запускаємо по всій країні зміну місця реєстрації онлайн, працюємо над запуском пенсійних посвідчень у “Дії”, посвідчень учасників бойових дій і ще цілий ряд цікавих новинок”,

– сказав Денис Шмигаль.

За його словами, завдяки реалізації проєкту “Інтернет-субвенція” до всесвітньої мережі планується приєднати не менш 1500 сіл та 3000 соціальних закладів у цих населених пунктах. Таким чином планується забезпечити покриття мобільним інтернетом 90% населення України.

Шмигаль додав, що у 2022 році планується продовжити цифровізацію у сфері інфраструктури (заплановано повноцінно запустити в роботу систему для онлайн-бронювання дозволів “Шлях”), а також планується запуск у промисловому режимі електронної товаротранспортної накладної та програми в “e-Кордон”. Окремим проєктом стане запуск інформаційно-аналітичної системи “e-Пасажир” щодо міжобласних пасажирських перевезень.

У сфері юстиції планується підвищити ефективність виконання судових рішень та рішень інших органів через цифрову трансформацію виконавчого провадження. Крім цього, планується запустити експериментальний проєкт щодо поетапного створення єдиної державної системи електронного нотаріату.

Також планується подальше впровадження безпаперового режиму у сфері охорони здоров’я.

“Охоплення цифровими послугами повинно сягнути не менше 34 мільйонів громадян України. Будуть запроваджені нові електронні сервіси для пацієнтів щодо неонатального скринінгу, донорства крові та її компонентів, електронний рецепт на всі рецептурні лікарські засоби та інші послуги”,

– сказав прем’єр.

Також, за його словам, цифровізація цього року торкнеться лісової галузі, земельних питань та екологічної політики.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e