Наука та ІТ  |  15.05.18  |  вівторок
 

Стало відомо про витік особистих даних користувачів Facebook

За допомогою спеціального додатку Центр психометрії Кембриджського університету збирав дані мільйонів людей, а потім надавав їх усім бажаючим.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні, яке провело видання New Scientist.

Кілька років додаток myPersonality, розроблений заступником глави Центру психометрії Кембриджського університету Михайлом Косинські, збирав дані мільйонів користувачів соціальної мережі Facebook. Цікаво, що над цим самим проектом працював ще один фахівець - Олександр Коган, якого також звинуватили у витоку даних користувачів Facebook на користь приватної компанії Cambridge Analytica.

New Scientist пише, що з 6 млн людей, які користувалися додатком myPersonality, половина погодилася анонімно поділитися даними своїх профілів, в результаті інформація про них потрапила в чужі руки. Надалі, творці програми створили з цих даних базу, до якої отримали безкоштовний доступ усі бажаючі, в тому числі комерційні компанії, які визначали свою рекламну стратегію відповідно до цієї інформації.

Нагадаємо, що у квітні керівництво Facebook заборонило використання цього додатка. Але загалом більше 90 млн користувачів цієї соцмережі постраждали від втрати особистих даних через подібні додатки.

Вважається, що цю інформацію використовували для маніпуляції громадською думкою під час президентських виборів в США 2016 року і референдумі в Британії про вихід з Європейського Союзу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...