Наука та ІТ  |  16.09.21  |  четвер
 

SpaceX вперше відправила у космос цивільний екіпаж

Очікується, що екіпаж місії Inspiration4 пробуде в космосі близько трьох днів.

Компанія Ілона Маска SpaceX запустила у космос свою першу цивільну місію Inspiration4 у якій на орбіту на кілька днів відправили чотирьох непрофесійних астронавтів.

Ракета-носій Falcon 9 з пілотованим кораблем Crew Dragon була запущена зі стартового комплексу на космодромі з мису Канаверал у Флориді в середу о 20:02 за Східним часом США (в четвер о 3:02 за Києвом).

Корабель вивели на орбіту висотою 575 км. Це вище ніж висота нинішньої орбіти Міжнародної космічної станції і всіх раніше запущених пілотованих польотів.

Екіпаж складається з чотирьох людей. Командиром місії буде Джаред Айзекман, бізнесмен та ініціатор цього польоту. Пілотом – Ніас Проктор, бортінженером – Крістофер Семброскі, а також бортовим лікарем – Хейлі Арсено.

Наступні три дні команда проведе на орбіті, кружляючи навколо Землі.

Місія Inspiration4 впродовж останніх шести місяців інтенсивно тренувалася. Під час польоту бортові комп'ютерні системи контролюватимуть їхню капсулу Dragon під наглядом команд SpaceX на Землі.

Хоч і у місії немає місця призначення як такого, учасники місії вже приступили до наукових експериментів, які будуть проводити всередині своєї капсули. А ще астронавти мають велике вікно, через яке можуть спостерігати за Землею.

Місію Inspiration4 у SpaceX викупив 38-річний мільярдер Айзекман, який заробив свій статок на розробці систем для обробки платежів за кредитними картками. Але замість того, щоб відправитися у космос зі своїми приятелями, наприклад, він вирішив подарувати три інші місця людям з історіями, що надихають.

SpaceX і Inspiration4 описали запуск як першу «повністю цивільну місію на орбіту». Але це твердження багато в чому залежить від визначення «цивільного». Так, перша людина, яка ступила на Місяць, Ніл Армстронг, технічно був цивільним, який залишив свою військово-морську службу у 1960 році, за дев'ять років до «Аполлон-11».

Додамо, що ця місія стала наступною після польоту Річарда Бренсона на борту Virgin Galactic та польоту в космос мільярдера Джеффа Безоса на апараті New Shepard.

 

Про це повідомляє zaxid.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах