Наука та ІТ  |  17.04.19  |  середа
 

Собаки-лікарі: тварини змогли виявити рак легень

Науковці були шоковані чудовими результатами "діагностики" домашніх улюбленців.

Про це повідомляє Facenews.

Дослід, під час якого три собаки мали ідентифікувати зразки крові хворих на рак легень, проводила провідний науковець дослідницької компанії BioScentDx Хізер Джункейра.

Під час досліду три собаки породи бігль правильно ідентифікували 96,7% зразків. У контрольних експериментах ефективність "собачої діагностики" підвищилася до 97,5%.

У дослідження мали брати участь чотири песики, проте один із них, бігль на ім’я Снаглз взагалі не захотів долучатися до наукової роботи.

За словами Хізер Джункейри, вона була вельми здивована результатами, що показали собаки.

Вона зазначає, що робота науковців відкриває шлях для двох потенційних спрямувань дослідів, які зможуть допомогти знайти нові методи діагностики раку.

Вчений повідомила, що перший шанс після таких блискучих результатів – долучити собак до діагностики раку в пацієнтів у щотижневій медичній практиці.

Крім цього, дослідники можуть спробувати визначити, які саме біологічні компоненти розпізнають на нюх собаки в крові хворих на рак людей. Це дозволило розробити нові медичні аналізи на рак, які були націлені на виявлення в крові саме цих компонентів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах