Наука та ІТ  |  30.05.18  |  середа
 

Штучний інтелект впізнає людину за її ходою

Нову систему біометричної аутентифікації, що ідентифікує людей за ходою, створили вчені з Манчестерського і Мадридського університетів.

Щоб штучний інтелект (ШІ) розпізнав людину, їй необхідно пройтися по спеціальному покриттю, оснащеному датчиками тиску. У цей час технологія SfootBD визначає параметри ходи і порівнює їх з шаблоном, записаним у базі даних. На думку вчених, така система стане корисною на контрольно-пропускних пунктах підприємств, бізнес-центрів та аеропортів.

"Кожна людина має близько 24 різних параметрів ходи. Моніторинг цих рухів можна використовувати для ідентифікації особи замість відбитка пальця або сканування сітківки",

- зазначив Манчестер Омар Костілла Рейес, який очолив дослідження.

Для навчання штучного інтелекту, що використовується в системі, вчені створили велику базу даних - параметри 20 тис. кроків 127 осіб. Їхню ходу вивчали за допомогою камери високої роздільної здатності і підлогових датчиків тиску. Все це допомогло записати "образ", що включає розподіл ваги, швидкість і тривимірні показники стилю рухів при ходьбі.

Тестування системи проводилося в трьох змодельованих сценаріях - аеропорту, робочого місця і вдома. У всіх випадках SfootBD змогла ідентифікувати особу з майже стовідсотковою точністю, відрізняючи "справжніх" людей від самозванців, які копіювали їхню ходу.

Крім пропускних пунктів, існують інші можливості застосування нової технології. Так, у пацієнтів з нейродегенеративними захворюваннями (хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона) і психічними розладами існують характерні зміни ходи. Рухи можуть стати новим біомаркером, який допоміг би контролювати стан здоров'я в умовах розумного житла.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e