Наука та ІТ  |  11.09.18  |  вівторок
 

Рецепт смачної піци вигадує штучний інтелект

Студенти та науковці Массачусетського технологічного інституту навчили нейромережу textgnrnn вигадувати рецепти піци.

Так розробники хотіли показати, що штучний інтелект може працювати разом з людиною для втілення різноманітних ідей і досягнення результатів. Також вони хотіли заперечити стереотип, що машини призведуть до масового безробіття. У стінах Массачусетського технологічного інституту працює система "Як згенерувати (майже) все".

Нейромережа textgnrnn має відкритий вихідний код і створює фрази з наданих наборів текстів. Система "Як згенерувати (майже) все" запустила у нейромережу сотні рецептів піци з кулінарних блогів в інтернеті. Штучний інтелект вигадав з цього набору нові рецепти піци. Для їхнього втілення, дослідники об’єдналися з кухарями бостонського ресторану Crush Pizza, щоб приготувати піцу.

Окремі рецепти, за словами кухарів, були досить незвичними, бо містили зовсім нетипові інгредієнти, такі як, карамель чи грецький горіх. Інші виглядали досить інтригуючими завдяки солодкій картоплі та соку. 

На думку кухарів, ні один рецепт не був ідеальним. Перш за все, тому що штучний інтелект не враховував вигляд загальної комбінації запропонованих продуктів у піці. У певних випадках система викидала з рецепту протеїн, соуси та сир. Але це не завадило штучному інтелекту створити вдалі пропозиції. Переможцем стала піца, з креветками, джемом та італійською ковбасою. Вона виявилася настільки смачною, що власник Crush Pizza додав її до меню ресторану. 

Ідея використання штучного інтелекту для створення чогось незвичного не нова. Зокрема, дослідники проекту IBM Watson планували створювати нові рецепти, аналізуючи хімічні складові сотень різних інгредієнтів з понад 10 тисяч рецептів. Результати своїх експериментів вони опублікували у кулінарній книзі, що вийшла у 2015 році.

Система "Як згенерувати (майже) все", за словами розробників з Массачусетського технологічного інституту, розширює людські можливості. Вона надихає на креативність з  використанням штучного інтелекту. Група розробників системи має в планах кожного тижня  щось генерувати разом з машиною. Результати співпраці вони будуть розповсюджувати на YouTube, соціальних медіа та інших новинних майданчиках.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e