Наука та ІТ  |  24.05.18  |  четвер
 

Які нововведення чекають на першачків у 2018 році?

Більше ігор, ніяких оцінок та без "Букваря". Так і не тільки виглядатиме Нова українська школа.

Орієнтуючись на систему освіти у Європі, Міністерство освіти і науки України запроваджує довгоочікувану реформу. Школярі молодших класів тепер навчатимуться абсолютно по-новому. 

Ігрова форма навчання в пріоритеті

День першокласника починатиметься із ранкової зустрічі, де діти зможуть висловлювати свої думки: ділитися з вчителем та однокласниками своїми очікуваннями та хвилюваннями. Писатиме малеча не ручками, а олівцями. Так дитина матиме можливість виправити свою помилку, затерти гумкою. Вчителям не рекомендують використовувати червону ручку, так як вона асоціюється у школярів з чимось негативним. 

Також Міністерство освіти планує забезпечити школи наборами "Lego" для того, щоби полегшити малечі процес навчання. Львівські школи отримають ігрові набори не раніше вересня 2018 року.

Співбесіди для дитини - це стрес. Тому їх не буде

Діти у такому віці є ще занадто малими, щоби проходити такі випробування як співбесіди.  Оцінки і домашні завдання у 1-2 класах також відмінять. Натомість вчителі використовуватимуть позначки: "добре", "відмінно", "чудово" та різноманітні заохочувальні наліпки. Згідно з реформою "Букваря" також не буде. Замість нього школи забезпечать новими підручниками, у яких система подання інформації кардинально відрізнятиметься. У звичайних класах разом з усіма зможуть вчитися і діти з особливими потребами. 

Чи все задовільнятиме батьків? 

Нова освітня реформа дасть можливість батькам активно співпрацювати зі школою, впливати на процес освіти, створювати органи громадського самоврядування. Однак багатьох батьків спантеличує той факт, що записати дітей у школу можна буде лише за місцем проживання. Обрати іншу школу батьки зможуть лише у тому випадку, якщо у ній будуть вільні місця. 

Чи покращить реформа якість навчання учнів, стане відомо, коли вона запрацює. 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах