Наука та ІТ  |  23.12.19  |  понеділок
 

Ракета на 3D принтері: у Дніпрі показали унікальну технологію

На виготовлення деталей йде менше часу і грошей.

Українські розробники з Дніпра показали унікальну технологію, що дозволяє виготовляти окремі елементи космічних апаратів з високоміцних металів на 3D принтері. Про це повідомляють "Факти". Як відзначається, крім України, цю технологію використовують тільки найтехнологічніші гіганти світу. Інновацією поки тільки мріють опанувати Китай та Індія. Технологія майбутнього дозволяє значно прискорити виготовлення деталей ракети і зменшити їх собівартість.

За допомогою металевого порошку унікальний 3D принтер друкує деталь ракетного двигуна. На виготовлення замість місяця йде кілька днів, а подібних принтерів в Україні зараз — одиниці. Цей пристрій повністю автоматизовано, обслуговує його 5 фахівців. Виготовляє деталі, які неможливо отримати з допомогою традиційних методів. Головна перевага – швидкість і якість. Дніпровське підприємство є частиною приватної американської аерокосмічної компанії з головним офісом в Остіні. Підприємство розробляє легені ракетоносії для запуску вантажів у космос. В цих цехах на сучасному обладнанні півтори сотні фахівців виготовляють деталі для ракет.

Унікальна технологія дозволяє не тільки значно скоротити час виготовлення деталей, але і знизити їх собівартість. Готові комплектуючі відправляють в Штати, де і збирають ракетоносій. На початку наступного року один з таких американці запустять в космос.

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах