Наука та ІТ  |  19.07.19  |  п'ятниця
 

Вчені виявили зв’язок між «синдром розбитого серця» та раком

Між «синдром розбитого серця» та раком є зв’язок.

Про це свідчать результати нового дослідження, опублікованими в журналі Американської асоціації серця.

Кардиоміопатія такоцубо — стан при якому розвивається раптове тимчасове зниження скорочуваності міокарда (серцевого м’яза). У зв’язку з тим, що слабкість міокарда може бути наслідком сильного емоційного стресу, наприклад, через смерть коханої людини, стан також називається «синдромом розбитого серця». Симптоми включають раптовий біль у грудях, викликаний викидом гормонів стресу.

Нове дослідження показало, що в однієї з шести людей з «синдромом розбитого серця» також розвивається рак. Такі люди частіше помирають протягом п’яти років після діагностики, у порівнянні з тими, у кого немає «синдрому розбитого серця». Такого висновку дійшли вчені, розглядаючи дані понад 1600 пацієнтів з синдромом розбитого серця.

"Значна кількість пацієнтів із синдромом розбитого серця виявляє зв'язок зі злоякісними захворюваннями, а історія розвитку злоякісних пухлин може збільшити ризик розвитку синдрому розбитого серця",

— кажуть дослідники.

Водночас вчені не знайшли причинно-наслідкового зв'язку між синдромом розбитого серця і раком, просто з'ясували, що між ними існує зв'язок. Для людей, які мають рак або «синдром розбитого серця», це не обов'язково є причиною тривоги. Це просто означає, що пацієнтам з «синдромом розбитого серця», можливо, доведеться пройти більше обстежень на рак.

Про це повідомляє Громадське

 
 

Коментарі (5) перегляди: 4200

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e