Наука та ІТ  |  11.10.18  |  четвер
 

Під воду підуть Херсон, Одеса і половина Криму, - Вчені

Кліматологи заявили про те, що через глобальне потепління південні регіони України зовсім скоро стануть пустелею, а Херсон і Одеса можуть виявитися затопленими.

Керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко заявила про те, що останнім часом в Україні спостерігається безліч аномальних погодних явищ, і вони є наслідком глобального потепління.

За оцінками Гідрометцентру, за останні сто років Україна нагрілася трохи більше ніж на градус. Потепління всього на 1 градус змістило кліматичні зони на 100 кілометрів. Зона Полісся тепер майже повністю відійшла в Білорусь. Поступово в степи перетворюються Полтавська та Черкаська області. Субтропічною напівпустелею стануть південні регіони. У найближчі 15-ть років, за прогнозами метеорологів, середня температура в Україні зросте ще на 1 градус.

За прогнозами синоптиків, літні періоди будуть дуже спекотними і тривалими, а зимові місяці будуть теплішими, без сильних морозів. Згідно із найбільш песимістичними прогнозами, через кілька десятиліть льодовики повністю розтануть, і тоді повністю затопленими опиняться половина півострова Крим, узбережжя Азовського моря, а також Херсон і Одеса.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах