Наука та ІТ  |  03.10.17  |  вівторок
 

У Швеції вручили Нобелівську премію з фізики

Цьогоріч вчених відзначили за вирішальний внесок у детектор LIGO і за вивчення гравітаційних хвиль.

Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук присудив премію у галузі фізики трьом американцям - Райнеру Вайссу, Беррі Берішу і Кіпові Торну, передає ВВС.

Одну половину премії вручили професору Вайссу, другу - професорам Берішу і Торну.

Усі вчені є творцями міжнародної колаборації LIGO, яка вперше впіймала гравітаційні хвилі, передбачені вченим Альбертом Ейнштейном 100 років тому. 

Гравітаційні хвилі - це коливання гравітаційного поля, які відбуваються через переміщення масивних об'єктів. За теорією Ейнштейна, ці хвилі поширюються зі швидкістю світла.

Про експериментальне дослідження теорії Ейнштейна про гравітаційні хвилі оголосили в лютому минулого року. Саме відкриття відбулося у вересні 2015 року.

Нагадаємо, у 2016-у Нобелівську премію з фізики отримали троє британців - Девід Таулес, Дункан Хелдейн і Майкл Костерліц. Їх нагородили за теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії.

Напередодні вручили також премію з медицини. Вона дісталася американським ученим Джеффрі Голу, Майклу Розбашу і Майклу Янгу, які відкрили молекулярні механізми, що контролюють так звані циркадні ритми - "біологічний годинник" всередині живих організмів, які підлаштовують наші фізіологічні процеси під час дня.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах