Наука та ІТ  |  24.09.18  |  понеділок
 

Недосипання робить людей асоціальними

Вчені залучили 18 добровольців, попередньо проаналізувавши стан кожного з них після безсонної ночі і ночі здорового міцного сну.

Сам експеримент відбувався наступним чином: учасникам показували ролик, в якому людина з нейтральним виразом обличчя, що не видає ніяких емоцій і мікровиразів, повільно наближав до об'єктиву камери, тобто напливав на випробуваного.

Добровольцю ж необхідно було натиснути на кнопку, що зупиняє програвання відеозапису, в той момент, коли він відчував психологічний дискомфорт.

Дослідники виявили, що після безсонних ночей піддослідні натискали на кнопку набагато раніше, ніж в бадьорому стані. Сканування мозку недостатньо учасників експерименту, які недостатньо висипались показало, що їх мозок приводив в дію нейтронний ланцюг, який реагує на різні потенційні загрози.

Більш того, вчені помітили, що активність області, відповідальної за соціальні взаємодії, знизилася.

Інша команда експертів дала кілька універсальних порад, які допоможуть прискорити процес засинання. Вони рекомендують перед сном не вживати велику кількість їжі і рідини, а також уникати емоційних потрясінь.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 811

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах